Witaj w świecie Ekletta.

Witaj w Ekletta czyli w świecie bezpiecznych, wygodnych, trwałych i wydajnych e-rowerów.
Ekletta powstała dzięki staraniom Massimo Corea, który od lat fascynuje się wysokiej jakości, innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi w sektorze mobilności elektrycznej. 

Massimo Corea jest inżynierem mechanikiem, który dorastał w branży motoryzacyjnej, w towarzystwie znanego w świecie motoryzacji, inżyniera Alessandro Leonciniego tworzącego nowe modele Ducati Corse. Ambicją zespołu Ekletta było przeniesienie charyzmy MotoGP na miejski asfalt i Eklett stała się wyzwaniem, przygodą, innowacyjnością w najczystszej postaci.

 To nie tylko silnik elektryczny dodany do roweru. To pojazd elektryczny
zaprojektowany i zbudowany od podstaw, którego dopełnieniem jest włoski design.

Ekletta łączy pionierskiego ducha z kreatywnością i doświadczeniem inżynieryjnym. Innowacyjność idzie w parze ze zdobywanie
międzynarodowych certyfikatów.

Jak narodził się pomysł?

Massimo Corea marzył o stworzeniu roweru elektrycznego, który przeniesie e-rower na wyższy poziom i w listopadzie 2013 roku zrodziła się wizja stworzenia marki, która mogłaby wywołać te same emocje, których doświadczał dorastając zawodowo w firmie motocyklowej Ducati. Jego pasją jest tworzenie produktu, który może ekscytować samym wyglądem tak jak Ducati Monster S4R i stanie się nowym rodzajem motocykla.

Marka Ekletta oznacza elektryczny, eklektyczny i jedyny w swoim rodzaju.

Ekletta jest jedyną firmą, w skład której wchodzi jedno z najbardziej prestiżowych włoskich studiów wzornictwa przemysłowego
Exnovo Studio, dlatego design i wzornictwo w e-rowerów Ekletta odpowiada potrzebom i oczekiwaniom klientom PREMIUM.

Nazwa jest odzwierciedleniem eklektycznego, włoskiego ducha stylu i została wybrana przez włoską publiczność podczas
konkursu zorganizowanego na platformie starbytes. Ekletta ich zdaniem najlepiej reprezentuje design, założenia i cele e-roweru.

Strategiczną wizją Ekletty jest stworzenie koncepcji e-roweru, która dokładnie odpowiada standardom i procedurom firmy
motoryzacyjnej.

Prawdziwie Włoski Styl.

Włoski duch designu – styl, którego nie da się pomylić

Co wyróżnia Eklettę? U podstaw naszej działalności leży kwintesencja włoskich koncepcji projektowych.

Łączymy technologię ze sztuką, aby tworzyć e-rowery, które są zarówno eleganckie, jak i funkcjonalne.

Nasi inżynierowie projektują każdy detal z myślą o najwyższej jakości, wybierając tylko komponenty od światowej klasy producentów, aby zagwarantować jakość na najwyższym poziomie.

Projektantem Ekletty jest Daniel Vitali, włoski wizjoner, który specjalizuje się w tworzeniu awangardowych rozwiązań na design od żaglówek po motocykle. Jego innowacyjne pomysły zostały zrealizowane przez takie marki jak Bic sport, Laser Performance, RS sailing, Omansail, Honda, Ducati Husqvarna, BMW, Briko, Ariete, Acerbis, Rizoma, Yanmar.

To co wyróżnia Eklettę to największa dbałość o szczegóły, jaką nasz zespół przykłada do każdego roweru – od prototypu do momentu, gdy opona trafi na drogę.

Zespół Ekletta

Piękny e-rower to coś więcej niż suma jego komponentów. Procesy produkcyjne firmy Ekletta obejmują bezpośrednie relacje ze wszystkimi naszymi dostawcami w całym łańcuchu dostaw, od producentów silników elektrycznych i akumulatorów po montaż końcowy.

Nasze produkty powstają w wyniku dokładnej analizy potrzeb rynku a jednocześnie tworzą kierunek rozwoju w sektorze rowerów elektrycznych i podążamy za innowacyjnymi koncepcjami motoryzacyjnymi, aby każdy użytkownik Ekletty czuł się wyjątkowy.

Od 2020 roku montaż każdego e-roweru odbywa się w naszej fabryce we Włoszech, aby zapewnić jeszcze ściślejszą
kontrolę procesów produkcyjnych i zagwarantować włoską jakość.

Włoski styl.
Japońska technologia.
Niemieckie bezpieczeństwo.

Ci, którzy dążą do perfekcji, muszą szukać daleko i szeroko. Dlatego Ekletta łączy trzy światy, trzy doskonałości, aby stworzyć
jeden wyjątkowy, niepowtarzalny i trwały rower elektryczny.

Po pierwsze Włochy, kraj słynący z wyjątkowego designu i to tutaj narodził się pomysł i powstał rower.

Po drugie, Japonia, ponieważ piękny design potrzebuje technologicznego serca i w tym celu spojrzeliśmy na wschód. Czyli miejsca narodzin zintegrowanego systemu napędowego firmy DAPU, lidera w produkcji jednostek sterujących i płytek drukowanych.

Po trzecie, Niemcy, ponieważ certyfikat Tüv Süd wspiera serce i duszę, aby Ekletta bezpiecznie jeździła.

Nasze produkty są weryfikowane pod kątem zgodności z normą EN 14764 dla rowerów elektrycznych i trekkingowych, a kompatybilność elektromagnetyczna jest gwarantowana przez normę EN 15194.

Rezultat: trzy różne światy, jedna czysta pasja.

Poznaj modele Ekletta